Bog & idéBøgerEngelske bøgerEngelsk fiktion

The Inheritance Games

The Inheritance Games

Vælg format:

Paperback

119,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 59 butikker.

Forlagsbeskrivelse af The Inheritance Games af Jennifer Lynn Barnes

An utterly addictive and twisty thriller, full of dark family secrets and deadly stakes. Perfect for fans of One of Us is Lying and Knives Out! - She came from nothing ... Avery has a plan: keep her head down, work hard for a better future. Then an eccentric billionaire dies, leaving her almost his entire fortune. And no one, least of all Avery, knows why. They had everything ... Now she must move into the mansion she's inherited. It's filled with secrets and codes, and the old man's surviving relatives - a family hell-bent on discovering why Avery got 'their' money. Now there's only one rule: winner takes all. Soon she is caught in a deadly game that everyone in this strange family is playing. But just how far will they go to keep their fortune?

Detaljer

Forlag
Penguin Books
Udgave
0
ISBN
9780241476178
Sprog
engelsk
Sider
384
Udgivelsesdato
03-09-2020
Format
Paperback
Varenr.
2885715
EAN nr.
9780241476178
Varegruppe
Fiction paperback

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: action og spændingSkønlitteratur for børn og unge: thrillere
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: action og spændingSkønlitteratur for børn og unge: krimier og mysterier
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: familien og hjemmet
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: kærlighed og venskab
  • Kvalifikator for aldersniveau og interesserAlderstrin / læseniveauAlderstrin: fra 12 år
  • Anmeldelser af The Inheritance Games

    Brugernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Mediernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Se detaljer her

    Andre har også kigget på

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    The Fine Print
    The Fine PrintLauren Asher
    139,95 DKK
    Paperback
    (7)
    The Fine Print
    Hooked
    HookedEmily McIntire
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Hooked
    It Ends With Us
    It Ends With UsColleen Hoover
    119,95 DKK
    Paperback
    (18)
    It Ends With Us
    Twisted Love
    BESTSELLER
    Twisted LoveAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (15)
    Twisted Love
    Twisted Games
    BESTSELLER
    Twisted GamesAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (12)
    Twisted Games
    King of Wrath
    BESTSELLER
    King of WrathAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (6)
    King of Wrath
    Flawless
    FlawlessElsie Silver
    129,95 DKK
    Paperback
    (4)
    Flawless
    Binding 13
    Binding 13Chloe Walsh
    149,95 DKK
    Paperback
    (2)
    Binding 13
    Haunting Adeline
    Haunting AdelineH. D. Carlton
    349,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Haunting Adeline
    Icebreaker
    BESTSELLER
    IcebreakerHannah Grace
    129,95 DKK
    Paperback
    (34)
    Icebreaker

    Ofte købt sammen med

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    The Brothers Hawthorne
    The Brothers HawthorneJennifer Lynn Barnes
    149,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Brothers Hawthorne
    The Hawthorne Legacy
    The Hawthorne LegacyJennifer Lynn Barnes
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Hawthorne Legacy
    A Good Girl's Guide to Murder
    A Good Girl's Guide to MurderHolly Jackson
    119,95 DKK
    Paperback
    (7)
    A Good Girl's Guide to Murder
    Six of Crows
    Six of CrowsLeigh Bardugo
    119,95 DKK
    Paperback
    (3)
    Six of Crows
    The Cruel Prince
    The Cruel PrinceHolly Black
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Cruel Prince
    Restore Me
    Restore MeTahereh Mafi
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    Restore Me
    The Seven Husbands of Evelyn Hugo
    The Seven Husbands of Evelyn HugoTaylor Jenkins Reid
    119,95 DKK
    Paperback
    (8)
    The Seven Husbands of Evelyn Hugo
    The Final Gambit
    The Final GambitJennifer Lynn Barnes
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Final Gambit
    Powerless
    BESTSELLER
    PowerlessLauren Roberts
    129,95 DKK
    Paperback
    (2)
    Powerless