Bog & idéBøgerEngelske bøgerEngelsk fiktion

Six of Crows

Six of Crows

Vælg format:

Paperback

119,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 55 butikker.

Forlagsbeskrivelse af Six of Crows af Leigh Bardugo

Nominated for the CILIP Carnegie Medal 2017, this fantasy epic from the No. 1 New York Times bestselling author of the Grisha trilogy is gripping, sweeping and memorable - perfect for fans of George R. R. Martin, Laini Taylor and Kristin Cashore. Criminal prodigy Kaz Brekker is offered a chance at a deadly heist that could make him rich beyond his wildest dreams - but he can't pull it off alone. A convict with a thirst for revenge. A sharpshooter who can't walk away from a wager. A runaway with a privileged past. A spy known as the Wraith. A Heartrender using her magic to survive the slums. A thief with a gift for unlikely escapes. Six dangerous outcasts. One impossible heist. Kaz's crew is the only thing that might stand between the world and destruction - if they don't kill each other first. An epic new exploration of the Grisha universe from the writer of Shadow and Bone, Siege and Storm, and Ruin and Rising, totally consuming for both old fans and new.

Detaljer

Serie
Forlag
Indigo
Udgave
0
ISBN
9781780622286
Sprog
engelsk
Originalsprog
Sproget kan ikke bestemmes
Sider
512
Udgivelsesdato
02-06-2016
Format
Paperback
Varenr.
2267269
EAN nr.
9781780622286
Varegruppe
Science fiction/fantasy

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: fantasy og magisk realisme
  • Kvalifikator for aldersniveau og interesserAlderstrin / læseniveauAlderstrin: fra 12 år
  • Anmeldelser af Six of Crows

    Brugernes anmeldelser
    Vurderet 5 ud af 5 baseret på 3 vurderinger
    Bog Og Idé Lyngby

    six of crows er en fantastisk bog med masser af eventyr

    Daisy

    Tilde

    Mediernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Se detaljer her

    Andre har også kigget på

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    A Court of Mist and Fury
    A Court of Mist and FurySarah J. Maas
    119,95 DKK
    Paperback
    (1)
    A Court of Mist and Fury
    A Court of Frost and Starlight
    A Court of Frost and StarlightSarah J. Maas
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    A Court of Frost and Starlight
    A Court of Thorns and Roses
    BESTSELLER
    A Court of Thorns and RosesSarah J. Maas
    129,95 DKK
    Paperback
    (4)
    A Court of Thorns and Roses
    The Cruel Prince
    The Cruel PrinceHolly Black
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Cruel Prince
    Shatter Me
    Shatter MeTahereh Mafi
    129,95 DKK
    Paperback
    (8)
    Shatter Me
    A Court of Silver Flames
    A Court of Silver FlamesSarah J. Maas
    139,95 DKK
    Paperback
    (1)
    A Court of Silver Flames
    From Blood and Ash
    From Blood and AshJennifer L. Armentrout
    269,95 DKK
    Paperback
    (0)
    From Blood and Ash
    Once Upon A Broken Heart
    Once Upon A Broken HeartStephanie Garber
    149,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Once Upon A Broken Heart
    Throne of Glass Box Set
    Throne of Glass Box SetSarah J. Maas
    859,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Throne of Glass Box Set
    Powerless
    BESTSELLER
    PowerlessLauren Roberts
    129,95 DKK
    Paperback
    (4)
    Powerless

    Ofte købt sammen med

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    Shadow and Bone
    Shadow and BoneLeigh Bardugo
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Shadow and Bone
    A Court of Thorns and Roses
    BESTSELLER
    A Court of Thorns and RosesSarah J. Maas
    129,95 DKK
    Paperback
    (4)
    A Court of Thorns and Roses
    The Cruel Prince
    The Cruel PrinceHolly Black
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Cruel Prince
    Crooked Kingdom
    Crooked KingdomLeigh Bardugo
    119,95 DKK
    Paperback
    (2)
    Crooked Kingdom
    THE WICKED KING
    The Wicked KingScience fiction/fantasy
    119,95 DKK
    Paperback
    (1)
    The Wicked King
    The Folk of the Air Boxset
    The Folk of the Air BoxsetHolly Black
    299,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Folk of the Air Boxset
    Shadow and Bone Boxed Set
    Shadow and Bone Boxed SetLeigh Bardugo
    299,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Shadow and Bone Boxed Set
    The Inheritance Games
    The Inheritance GamesJennifer Lynn Barnes
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Inheritance Games