Bog & idéBog & idéBøgerEngelske bøgerEngelsk fiktion

✓ Fri levering til pakkeshop for medlemmer - bliv medlem når du indtaster dine oplysninger! 

Legendborn

Vælg format:

Paperback

139,95 DKK
139,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 7 butikker.

Forlagsbeskrivelse af Legendborn af Tracy Deonn

Filled with mystery and an intriguingly rich magic system, Tracy Deonn's YA contemporary fantasy Legendborn offers the dark allure of City of Bones with a modern-day twist on a classic legend and a lot of Southern Black Girl Magic. An explosive fantasy debut that's perfect for fans of Cassandra Clare, Leigh Bardugo and Sarah J. Maas!

Detaljer

Forlag
Simon & Schuster
Udgave
0
ISBN
9781398501874
Sprog
engelsk
Sider
512
Udgivelsesdato
15-09-2020
Format
Paperback
Varenr.
2873619
EAN nr.
9781398501874
Varegruppe
Science fiction/fantasy

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: fantasy og magisk realisme
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: generel skønlitteratur
  • Anmeldelser af Legendborn

    Brugernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Mediernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Se detaljer her

    Andre har også kigget på

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Fri levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    A Court of Frost and Starlight
    A Court of Frost and StarlightSarah J. Maas
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Court of Frost and Starlight
    A Court of Thorns and Roses
    A Court of Thorns and RosesSarah J. Maas
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Court of Thorns and Roses
    Six of Crows
    Six of CrowsLeigh Bardugo
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Six of Crows
    THE CRUEL PRINCE
    The Cruel PrinceScience fiction/fantasy
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Cruel Prince
    A Court of Mist and Fury
    A Court of Mist and FurySarah J. Maas
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Court of Mist and Fury
    Crooked Kingdom
    Crooked KingdomLeigh Bardugo
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Crooked Kingdom
    Cinderella Is Dead
    Cinderella Is DeadKalynn Baryon
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Cinderella Is Dead
    THE WICKED KING
    The Wicked KingScience fiction/fantasy
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Wicked King
    A Curse So Dark and Lonely
    A Curse So Dark and LonelyBrigid Kemmerer
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Curse So Dark and Lonely
    Shadow and Bone
    Shadow and BoneLeigh Bardugo
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Shadow and Bone
    Girls of Paper and Fire
    Girls of Paper and FireNatasha Ngan
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Girls of Paper and Fire
    The Invisible Life of Addie LaRue
    The Invisible Life of Addie LaRueV. E. Schwab
    179,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Invisible Life of Addie LaRue
    The Queen of Nothing
    The Queen of NothingHolly Black
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Queen of Nothing
    A Good Girl's Guide to Murder
    A Good Girl's Guide to MurderHolly Jackson
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Good Girl's Guide to Murder
    Red Queen
    Red QueenVictoria Aveyard
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Red Queen

    Ofte købt sammen med

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Fri levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    A Court of Thorns and Roses
    A Court of Thorns and RosesSarah J. Maas
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Court of Thorns and Roses
    All This Time
    All This TimeRachael Lippincott
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    All This Time
    Six of Crows
    Six of CrowsLeigh Bardugo
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Six of Crows
    THE CRUEL PRINCE
    The Cruel PrinceScience fiction/fantasy
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Cruel Prince
    Cinderella Is Dead
    Cinderella Is DeadKalynn Baryon
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Cinderella Is Dead
    THE WICKED KING
    The Wicked KingScience fiction/fantasy
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Wicked King
    Circe
    CirceMadeline Miller
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Circe
    A Curse So Dark and Lonely
    A Curse So Dark and LonelyBrigid Kemmerer
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Curse So Dark and Lonely
    Shadow and Bone
    Shadow and BoneLeigh Bardugo
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Shadow and Bone
    Girls of Paper and Fire
    Girls of Paper and FireNatasha Ngan
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Girls of Paper and Fire
    The Invisible Life of Addie LaRue
    The Invisible Life of Addie LaRueV. E. Schwab
    179,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Invisible Life of Addie LaRue
    The Queen of Nothing
    The Queen of NothingHolly Black
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Queen of Nothing
    It Ends With Us
    It Ends With UsColleen Hoover
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    It Ends With Us
    A Good Girl's Guide to Murder
    A Good Girl's Guide to MurderHolly Jackson
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Good Girl's Guide to Murder
    Folk of the Air (1) - Prinsen af ondskab
    RETURPANT
    Folk of the Air (1) - Prinsen af ondskabHolly Black
    99,95 DKK
    Paperback
    (9)
    Folk of the Air (1) - Prinsen af ondskab