Bog & idéBøgerEngelske bøgerEngelsk fiktion

Beach Read

Beach Read

Vælg format:

Paperback

119,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 31 butikker.

Forlagsbeskrivelse af Beach Read af Emily Henry

Booktok sensation and New York Times bestseller 2020! Two writers, one holiday. A romcom waiting to happen ... January is a hopeless romantic who narrates her life like she's the lead in a blockbuster movie. Gus is a serious literary type who thinks true love is a fairy-tale. But January and Gus have more in common than you'd think: They're both broke. They've got crippling writer's block. And they need to write bestsellers before summer ends. The result? A bet to swap genres and see who gets published first. The risk? In telling each other's stories, their worlds might be changed entirely ... Set over one sizzling summer, Beach Read is a witty love story that will make you laugh a lot, cry a little and fall head over heels. For fans of The Flat Share, The Love Hypothesis and If I Never Met You.

Detaljer

Forlag
Penguin Books
Udgave
0
ISBN
9780241989524
Sprog
engelsk
Sider
368
Udgivelsesdato
20-08-2020
Format
Paperback
Varenr.
2865169
EAN nr.
9780241989524
Varegruppe
Fiction paperback

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger
  • Skønlitteratur og relaterede emnerRomantisk skønlitteraturModerne kærlighedshistorier
  • Skønlitteratur og relaterede emnerHumoristiske romaner
  • Kvalifikator for aldersniveau og interesserHøjtider, begivenheder og årstiderÅrstiderSommer
  • Anmeldelser af Beach Read

    Brugernes anmeldelser
    Vurderet 4 ud af 5 baseret på 1 vurdering
    sofie

    Mediernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Se detaljer her

    Andre har også kigget på

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    Twisted Games
    BESTSELLER
    Twisted GamesAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (12)
    Twisted Games
    Ugly Love
    Ugly LoveColleen Hoover
    119,95 DKK
    Paperback
    (15)
    Ugly Love
    A Little Life
    A Little LifeHanya Yanagihara
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Little Life
    The Fine Print
    The Fine PrintLauren Asher
    139,95 DKK
    Paperback
    (7)
    The Fine Print
    King of Wrath
    BESTSELLER
    King of WrathAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (6)
    King of Wrath
    Twisted Love
    BESTSELLER
    Twisted LoveAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (16)
    Twisted Love
    Icebreaker
    BESTSELLER
    IcebreakerHannah Grace
    129,95 DKK
    Paperback
    (37)
    Icebreaker
    Flawless
    FlawlessElsie Silver
    129,95 DKK
    Paperback
    (4)
    Flawless
    It Ends With Us
    It Ends With UsColleen Hoover
    119,95 DKK
    Paperback
    (18)
    It Ends With Us
    Normal People
    Normal PeopleSally Rooney
    129,95 DKK
    Paperback
    (5)
    Normal People

    Ofte købt sammen med

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    People We Meet on Vacation
    People We Meet on VacationEmily Henry
    139,95 DKK
    Paperback
    (1)
    People We Meet on Vacation
    The Unhoneymooners
    The UnhoneymoonersChristina Lauren
    149,95 DKK
    Paperback
    (3)
    The Unhoneymooners
    Happy Place
    Happy PlaceEmily Henry
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Happy Place
    The Spanish Love Deception
    The Spanish Love DeceptionElena Armas
    119,95 DKK
    Paperback
    (3)
    The Spanish Love Deception
    The Silent Patient
    The Silent PatientAlex Michaelides
    149,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Silent Patient
    You and Me on Vacation
    You and Me on VacationEmily Henry
    139,95 DKK
    Paperback
    (1)
    You and Me on Vacation
    Love on the Brain
    Love on the BrainAli Hazelwood
    129,95 DKK
    Paperback
    (2)
    Love on the Brain
    Book Lovers
    Book LoversEmily Henry
    139,95 DKK
    Paperback
    (1)
    Book Lovers