Bog & idéBøgerEngelske bøgerEngelsk fiktion

First Down

First Down

Vælg format:

Paperback

139,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 16 butikker.

Forlagsbeskrivelse af First Down af Grace Reilly

Discover your new TikTok obsession, a spicy fake dating college football sports romance - perfect for fans of Hannah Grace, Lucy Score and Elsie Silver. - I can't believe that out of every person I could have kissed ... I chose McKee's new quarterback. James: Football is my everything. But when I transfer to McKee University to escape the distractions that nearly cost me my future in the NFL, I'm faced with another consequence: retake the writing class I failed at my last college, or lose any chance I have at making it big. That's where fellow senior Beckett Wood - gorgeous, stubborn, and just my type - comes in. She's the key to my success in this class ... but the price of her help is a fake relationship, and I never do things halfway. Bex: I don't mess around with athletes, and handsome, self-assured James Callahan is no exception. He wants me to help him pass the writing class we're both stuck taking, but I'm too busy to take on yet another responsibility. But when his teammate - my cheating ex - won't leave me alone, I realize I need to convince him I've moved on ... and what better way than by pretending to be with James, who wants nothing to do with a real relationship? But with every fake kiss, why does James pull me deeper into a place that thrills me? And why don't I want it to end?

Detaljer

Forlag
Headline Home
Udgave
0
ISBN
9781035412815
Sprog
engelsk
Sider
304
Udgivelsesdato
28-09-2023
Format
Paperback
Varenr.
3129707
EAN nr.
9781035412815
Varegruppe
Fiction paperback

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger
  • Skønlitteratur og relaterede emnerRomantisk skønlitteraturModerne kærlighedshistorier
  • Skønlitteratur og relaterede emnerRomantisk skønlitteraturErotiske kærlighedshistorier
  • Skønlitteratur og relaterede emnerSkønlitteratur: genereltModerne skønlitteratur. Samtidslitteratur
  • Anmeldelser af First Down

    Brugernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Mediernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Se detaljer her

    Andre har også kigget på

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    Daydream
    DaydreamHannah Grace
    129,95 DKK
    Paperback
    Daydream
    Hooked
    HookedEmily McIntire
    129,95 DKK
    Paperback
    Hooked
    Binding 13
    Binding 13Chloe Walsh
    149,95 DKK
    Paperback
    (3)
    Binding 13
    Haunting Adeline
    Haunting AdelineH. D. Carlton
    349,95 DKK
    Paperback
    Haunting Adeline
    King of Wrath
    BESTSELLER
    King of WrathAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (6)
    King of Wrath
    Wildfire
    BESTSELLER
    WildfireHannah Grace
    129,95 DKK
    Paperback
    (18)
    Wildfire
    Twisted Love
    BESTSELLER
    Twisted LoveAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (16)
    Twisted Love
    Icebreaker
    BESTSELLER
    IcebreakerHannah Grace
    129,95 DKK
    Paperback
    (43)
    Icebreaker
    Flawless
    FlawlessElsie Silver
    129,95 DKK
    Paperback
    (5)
    Flawless
    King of Sloth
    King of SlothAna Huang
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    King of Sloth

    Ofte købt sammen med

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    Stealing Home
    Stealing HomeGrace Reilly
    139,95 DKK
    Paperback
    Stealing Home
    Breakaway
    BreakawayGrace Reilly
    139,95 DKK
    Paperback
    Breakaway
    The Graham Effect
    The Graham EffectElle Kennedy
    129,95 DKK
    Paperback
    The Graham Effect
    The Score
    The ScoreElle Kennedy
    129,95 DKK
    Paperback
    The Score
    The Fake Out
    The Fake OutStephanie Archer
    129,95 DKK
    Paperback
    The Fake Out
    The Spanish Love Deception
    The Spanish Love DeceptionElena Armas
    119,95 DKK
    Paperback
    (3)
    The Spanish Love Deception
    Wildfire
    BESTSELLER
    WildfireHannah Grace
    129,95 DKK
    Paperback
    (18)
    Wildfire
    The Deal
    The DealElle Kennedy
    129,95 DKK
    Paperback
    (2)
    The Deal
    Behind The Net
    Behind The NetStephanie Archer
    129,95 DKK
    Paperback
    Behind The Net
    The Mistake
    The MistakeElle Kennedy
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    The Mistake