Bog & idéBøgerBørnebøgerEngelske børnebøger

The Summer I Turned Pretty

The Summer I Turned Pretty

Vælg format:

Paperback

139,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 30 butikker.

Forlagsbeskrivelse af The Summer I Turned Pretty af Jenny Han

Soon to be a major new TV series on Amazon Prime! From the author of Netflix's smash-hit movie To All The Boys I've Loved Before, this is the perfect funny summer romance for fans of The Kissing Booth and Holly Bourne. One girl. Two boys. And the summer that changed everything ... Every year Isabel spends a perfect summer at her favourite place in the world - the Fisher family's beach house. It has everything a girl could want: a swimming pool, a private stretch of sandy beach ... and two (very cute) boys: Unavailable, aloof Conrad - who she's been in love with forever. Friendly, relaxed Jeremiah - the only one who's ever really paid her any attention. But this year something is different. This year, the boys seem to really notice Isabel for the first time. It's going to be an amazing summer - and one she'll never forget ... 'This book has what every girl wants in a summer' - Sarah Dessen, #1 New York Times bestselling author.

Detaljer

Forlag
Penguin Books
Udgave
0
ISBN
9780241599198
Sprog
engelsk
Sider
288
Udgivelsesdato
28-04-2022
Format
Paperback
Varenr.
3023493
EAN nr.
9780241599198
Varegruppe
Childrens books

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: kærlighed og venskab
  • Kvalifikator for aldersniveau og interesserAlderstrin / læseniveauAlderstrin: fra 12 år
  • Kvalifikator for aldersniveau og interesserHøjtider, begivenheder og årstiderÅrstiderSommer
  • Anmeldelser af The Summer I Turned Pretty

    Brugernes anmeldelser
    Vurderet 5 ud af 5 baseret på 2 vurderinger
    Kashwini

    Austeja

    Mediernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Se detaljer her

    Andre har også kigget på

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    Good Girl, Bad Blood
    Good Girl, Bad BloodHolly Jackson
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    Good Girl, Bad Blood
    We'll Always Have Summer
    We'll Always Have SummerJenny Han
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    We'll Always Have Summer
    They Both Die at the End
    They Both Die at the EndAdam Silvera
    119,95 DKK
    Paperback
    (1)
    They Both Die at the End
    One Of Us Is Lying
    One Of Us Is LyingKaren M. McManus
    109,95 DKK
    Paperback
    (0)
    One Of Us Is Lying
    A Good Girl's Guide to Murder
    A Good Girl's Guide to MurderHolly Jackson
    119,95 DKK
    Paperback
    (7)
    A Good Girl's Guide to Murder
    The Perks of Being a Wallflower
    The Perks of Being a WallflowerStephen Chbosky
    119,95 DKK
    Paperback
    (1)
    The Perks of Being a Wallflower
    Girl in Pieces
    Girl in PiecesKathleen Glasgow
    129,95 DKK
    Paperback
    (2)
    Girl in Pieces
    The Summer I Turned Pretty
    The Summer I Turned PrettyJenny Han
    139,95 DKK
    Paperback
    (2)
    The Summer I Turned Pretty
    A Thousand Boy Kisses
    A Thousand Boy KissesTillie Cole
    129,95 DKK
    Paperback
    (3)
    A Thousand Boy Kisses
    If He Had Been with Me
    BESTSELLER
    If He Had Been with MeLaura Nowlin
    129,95 DKK
    Paperback
    (3)
    If He Had Been with Me

    Ofte købt sammen med

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    Good Girl, Bad Blood
    Good Girl, Bad BloodHolly Jackson
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    Good Girl, Bad Blood
    People We Meet on Vacation
    People We Meet on VacationEmily Henry
    139,95 DKK
    Paperback
    (1)
    People We Meet on Vacation
    We'll Always Have Summer
    We'll Always Have SummerJenny Han
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    We'll Always Have Summer
    It's Not Summer Without You - TV tie-in
    It's Not Summer Without You - TV tie-inJenny Han
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    It's Not Summer Without You - TV tie-in
    Sommer (2) - Sommer uden dig
    Sommer (2) - Sommer uden digJenny Han
    149,95 DKK
    Hæftet
    (14)
    Sommer (2) - Sommer uden dig
    Reminders of Him: A Novel
    Reminders of Him: A NovelColleen Hoover
    149,95 DKK
    Paperback
    (5)
    Reminders of Him: A Novel
    It Starts with Us
    It Starts with UsColleen Hoover
    159,95 DKK
    Paperback
    (5)
    It Starts with Us
    It's Not Summer Without You
    It's Not Summer Without YouJenny Han
    139,95 DKK
    Paperback
    (0)
    It's Not Summer Without You
    A Thousand Boy Kisses
    A Thousand Boy KissesTillie Cole
    129,95 DKK
    Paperback
    (3)
    A Thousand Boy Kisses