Bog & idéBøgerBørnebøgerEngelske børnebøger

The Summer I Turned Pretty

Vælg format:

Paperback

119,95 DKK
119,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 62 butikker.
Læs mere om

Forlagsbeskrivelse af The Summer I Turned Pretty af Jenny Han

Soon to be a major new TV series on Amazon Prime! From the author of Netflix's smash-hit movie To All The Boys I've Loved Before, this is the perfect funny summer romance for fans of The Kissing Booth and Holly Bourne. One girl. Two boys. And the summer that changed everything ... Every year Isabel spends a perfect summer at her favourite place in the world - the Fisher family's beach house. It has everything a girl could want: a swimming pool, a private stretch of sandy beach ... and two (very cute) boys: Unavailable, aloof Conrad - who she's been in love with forever. Friendly, relaxed Jeremiah - the only one who's ever really paid her any attention. But this year something is different. This year, the boys seem to really notice Isabel for the first time. It's going to be an amazing summer - and one she'll never forget ... 'This book has what every girl wants in a summer' - Sarah Dessen, #1 New York Times bestselling author.

Detaljer

Forlag
Penguin Books
Udgave
0
ISBN
9780241599198
Sprog
engelsk
Sider
288
Udgivelsesdato
28-04-2022
Format
Paperback
Varenr.
3023493
EAN nr.
9780241599198
Varegruppe
Childrens books

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: kærlighed og venskab
  • Kvalifikator for aldersniveau og interesserAlderstrin / læseniveauAlderstrin: fra 12 år
  • Kvalifikator for aldersniveau og interesserHøjtider, begivenheder og årstiderÅrstiderSommer
  • Anmeldelser af The Summer I Turned Pretty

    Brugernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Mediernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Se detaljer her

    Ofte købt sammen med

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Fri levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    It Starts with Us
    It Starts with UsColleen Hoover
    179,95 DKK
    Paperback
    (0)
    It Starts with Us
    People We Meet on Vacation
    People We Meet on VacationEmily Henry
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    People We Meet on Vacation
    Twisted Love
    STAERKPRIS
    Twisted LoveAna Huang
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Twisted Love
    Forbandede kærlighed
    Forbandede kærlighedColleen Hoover
    129,95 DKK
    Paperback
    (24)
    Forbandede kærlighed
    Shatter Me
    Shatter MeTahereh Mafi
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Shatter Me
    Sommer (2) - Sommer uden dig
    TILBUD
    RETURPANT
    Sommer (2) - Sommer uden digJenny Han
    119,96 DKK149,95 DKK
    Hæftet
    (2)
    Sommer (2) - Sommer uden dig
    Ugly Love
    RETURPANT
    Ugly LoveColleen Hoover
    119,95 DKK
    Paperback
    (2)
    Ugly Love
    Sommer (3) - Vores sommer sammen
    TILBUD
    RETURPANT
    Sommer (3) - Vores sommer sammenJenny Han
    119,96 DKK149,95 DKK
    Hæftet
    (1)
    Sommer (3) - Vores sommer sammen

    Andre har også kigget på

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Fri levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    You've Reached Sam
    You've Reached SamDustin Thao
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    You've Reached Sam
    The Summer I Turned Pretty
    The Summer I Turned PrettyJenny Han
    134,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Summer I Turned Pretty
    Nick and Charlie
    KUN I BUTIK
    RETURPANTSTAERKPRIS
    Nick and CharlieAlice Oseman
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Nick and Charlie
    They Both Die at the End
    They Both Die at the EndAdam Silvera
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    They Both Die at the End
    One Of Us Is Lying
    One Of Us Is LyingKaren McManus
    109,95 DKK
    Paperback
    (0)
    One Of Us Is Lying
    Good Girl, Bad Blood
    Good Girl, Bad BloodHolly Jackson
    129,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Good Girl, Bad Blood
    A Good Girl's Guide to Murder
    RETURPANT
    A Good Girl's Guide to MurderHolly Jackson
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    A Good Girl's Guide to Murder
    This Winter - A Heartstopper novella
    STAERKPRIS
    This Winter - A Heartstopper novellaAlice Oseman
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    This Winter - A Heartstopper novella