Bog & idéBøgerBørnebøgerEngelske børnebøger

A Good Girl's Guide to Murder: The Collection (1-3) : Holly Jackson box set

A Good Girl's Guide to Murder: The Collection (1-3) : Holly Jackson box set

Vælg format:

Paperback

359,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 9 butikker.

Forlagsbeskrivelse af A Good Girl's Guide to Murder: The Collection (1-3) : Holly Jackson box set af Holly Jackson

The bestselling and award-winning YA crime thriller trilogy that everyone is talking about! A Good Girl's Guide to Murder is The New York Times no. 1 bestselling YA crime thriller and winner of The British Book Awards' Children's Book of the Year 2020. Shortlisted for the Waterstones Children's Book Prize 2020. - The case is closed. Five years ago, schoolgirl Andie Bell was murdered by Sal Singh. The police know he did it. Everyone in town knows he did it. But having grown up in the same small town that was consumed by the crime, Pippa Fitz-Amobi isn't so sure. When she chooses the case as the topic for her final project, she starts to uncover secrets that someone in town desperately wants to stay hidden. And if the real killer is still out there, how far will they go to keep Pip from the truth ...? Delve into this complete collection of the award-winning Good Girl's Guide to Murder trilogy in this addictive, spine-tingling slipcase set. Contains A Good Girl's Guide to Murder, Good Girl, Bad Blood and As Good As Dead. Perfect for fans of One of Us Is Lying, Eva Dolan, C. L. Taylor, We Were Liars and Riverdale.

Detaljer

Forlag
HarperCollins Publishers
Udgave
0
ISBN
9780008534967
Sprog
engelsk
Sider
1456
Udgivelsesdato
25-11-2021
Format
Paperback
Varenr.
3024011
EAN nr.
9780008534967
Varegruppe
Childrens books

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger
  • Børnebøger, ungdomsbøger og undervisningsmidlerSkønlitteratur for børn og unge og sande fortællingerSkønlitteratur for børn og unge: action og spændingSkønlitteratur for børn og unge: krimier og mysterier
  • Kvalifikator for aldersniveau og interesserAlderstrin / læseniveauAlderstrin: fra 14 år
  • Anmeldelser af A Good Girl's Guide to Murder: The Collection (1-3) : Holly Jackson box set

    Brugernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Mediernes anmeldelser
    Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
    Se detaljer her

    Andre har også kigget på

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    Karen M. McManus: The Collection - Boxset
    Karen M. McManus: The Collection - BoxsetKaren M. McManus
    329,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Karen M. McManus: The Collection - Boxset
    One Of Us Is Lying
    One Of Us Is LyingKaren M. McManus
    109,95 DKK
    Paperback
    (0)
    One Of Us Is Lying
    Good Girl, Bad Blood
    Good Girl, Bad BloodHolly Jackson
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    Good Girl, Bad Blood
    As Good As Dead
    As Good As DeadHolly Jackson
    129,95 DKK
    Paperback
    (1)
    As Good As Dead
    A Good Girl's Guide to Murder
    A Good Girl's Guide to MurderHolly Jackson
    119,95 DKK
    Paperback
    (7)
    A Good Girl's Guide to Murder
    Kill Joy
    Kill JoyHolly Jackson
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Kill Joy
    Girl in Pieces
    Girl in PiecesKathleen Glasgow
    129,95 DKK
    Paperback
    (2)
    Girl in Pieces
    A Thousand Boy Kisses
    A Thousand Boy KissesTillie Cole
    129,95 DKK
    Paperback
    (3)
    A Thousand Boy Kisses
    They Both Die at the End
    They Both Die at the EndAdam Silvera
    119,95 DKK
    Paperback
    (1)
    They Both Die at the End
    If He Had Been with Me
    BESTSELLER
    If He Had Been with MeLaura Nowlin
    129,95 DKK
    Paperback
    (3)
    If He Had Been with Me

    Ofte købt sammen med

    ✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
    Karen M. McManus: The Collection - Boxset
    Karen M. McManus: The Collection - BoxsetKaren M. McManus
    329,95 DKK
    Paperback
    (0)
    Karen M. McManus: The Collection - Boxset
    You've Reached Sam
    You've Reached SamDustin Thao
    139,95 DKK
    Paperback
    (2)
    You've Reached Sam
    Dance of Thieves
    Dance of ThievesMary E. Pearson
    149,95 DKK
    Paperback
    (1)
    Dance of Thieves
    One Of Us Is Lying
    One Of Us Is LyingKaren M. McManus
    109,95 DKK
    Paperback
    (0)
    One Of Us Is Lying
    Saving 6
    Saving 6Chloe Walsh
    149,95 DKK
    Paperback
    (1)
    Saving 6
    Redeeming 6
    Redeeming 6Chloe Walsh
    149,95 DKK
    Paperback
    (1)
    Redeeming 6
    A Court of Thorns and Roses Box Set - Vol. 1-5
    A Court of Thorns and Roses Box Set - Vol. 1-5Sarah J. Maas
    499,95 DKK
    Paperback
    (1)
    A Court of Thorns and Roses Box Set - Vol. 1-5
    The Final Gambit
    The Final GambitJennifer Lynn Barnes
    119,95 DKK
    Paperback
    (0)
    The Final Gambit
    The Goldfinch
    The GoldfinchDonna Tartt
    169,95 DKK
    Paperback
    (1)
    The Goldfinch