Bog & idéBøgerBørnebøgerEngelske børnebøger

You'll Be the Death of Me

You'll Be the Death of Me

Vælg format:

Paperback

139,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 38 butikker.

Forlagsbeskrivelse af You'll Be the Death of Me af Karen M. McManus

From the author of One of Us Is Lying comes a brand new addictive thriller. Ivy, Mateo and Cal used to be close - best friends back in middle school. Now all they have in common is a bad day. So for old time's sake they skip school together - one last time. But when the trio spot Brian 'Boney' Mahoney ditching class too, they follow him - right into a murder scene. They all have a connection to the victim. And they're ALL hiding something. When their day of freedom turns deadly, it's only a matter of time before the truth comes out . . . It's Ferris Bueller's Day Off with murder, perfect for fans of One Of Us Is Lying and A Good Girl's Guide To Murder. This explosive new thriller is impossible to put down.

Detaljer

Forlag
Penguin Books
Udgave
0
ISBN
9780241473665
Sprog
engelsk
Sider
336
Udgivelsesdato
02-12-2021
Format
Paperback
Varenr.
2971226
EAN nr.
9780241473665
Varegruppe
Childrens books

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger

Anmeldelser af You'll Be the Death of Me

Brugernes anmeldelser
Vurderet 4 ud af 5 baseret på 1 vurdering
Josefine

Mediernes anmeldelser
Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
Se detaljer her

Andre har også kigget på

✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
Karen M. McManus: The Collection - Boxset
Karen M. McManus: The Collection - BoxsetKaren M. McManus
349,95 DKK
Paperback
Karen M. McManus: The Collection - Boxset
Good Girl, Bad Blood
Good Girl, Bad BloodHolly Jackson
129,95 DKK
Paperback
(1)
Good Girl, Bad Blood
One Of Us Is Lying
One Of Us Is LyingKaren M. McManus
119,95 DKK
Paperback
One Of Us Is Lying
The Summer I Turned Pretty
The Summer I Turned PrettyJenny Han
139,95 DKK
Paperback
(2)
The Summer I Turned Pretty
They Both Die at the End
They Both Die at the EndAdam Silvera
119,95 DKK
Paperback
(2)
They Both Die at the End
We Were Liars
We Were LiarsE. Lockhart
109,95 DKK
Paperback
(3)
We Were Liars
A Good Girl's Guide to Murder: The Collection (1-3) : Holly Jackson box set
A Good Girl's Guide to Murder: The Collection (1-3) : Holly Jackson box setHolly Jackson
359,95 DKK
Paperback
A Good Girl's Guide to Murder: The Collection (1-3) : Holly Jackson box set
Kill Joy
Kill JoyHolly Jackson
119,95 DKK
Paperback
Kill Joy
Girl in Pieces
Girl in PiecesKathleen Glasgow
129,95 DKK
Paperback
(2)
Girl in Pieces
As Good As Dead
As Good As DeadHolly Jackson
129,95 DKK
Paperback
(1)
As Good As Dead

Ofte købt sammen med

✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
Karen M. McManus: The Collection - Boxset
Karen M. McManus: The Collection - BoxsetKaren M. McManus
349,95 DKK
Paperback
Karen M. McManus: The Collection - Boxset
One of Us Is Back
One of Us is BackKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
One of Us is Back
One Of Us Is Lying
One Of Us Is LyingKaren M. McManus
119,95 DKK
Paperback
One Of Us Is Lying
The Cousins
The CousinsKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
The Cousins
Two Can Keep a Secret
Two Can Keep a SecretKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
Two Can Keep a Secret
One Of Us Is Next
One Of Us Is NextKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
One Of Us Is Next
Nothing More to Tell
Nothing More to TellKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
Nothing More to Tell
En af os dræber
En af os dræberKaren M. McManus
99,95 DKK
Paperback
(13)
En af os dræber
A Good Girl's Guide to Murder
BESTSELLER
A Good Girl's Guide to MurderHolly Jackson
119,95 DKK
Paperback
(10)
A Good Girl's Guide to Murder