Bog & idéBøgerBørnebøgerEngelske børnebøger

You'll Be the Death of Me

You'll Be the Death of Me

Vælg format:

Paperback

129,95 DKK
129,95 DKK
Minimumsbestilling: 1
På lager i 51 butikker.

Forlagsbeskrivelse af You'll Be the Death of Me af Karen M. McManus

From the author of One of Us Is Lying comes a brand new addictive thriller. Ivy, Mateo and Cal used to be close - best friends back in middle school. Now all they have in common is a bad day. So for old time's sake they skip school together - one last time. But when the trio spot Brian 'Boney' Mahoney ditching class too, they follow him - right into a murder scene. They all have a connection to the victim. And they're ALL hiding something. When their day of freedom turns deadly, it's only a matter of time before the truth comes out . . . It's Ferris Bueller's Day Off with murder, perfect for fans of One Of Us Is Lying and A Good Girl's Guide To Murder. This explosive new thriller is impossible to put down.

Detaljer

Forlag
Penguin Books
Udgave
0
ISBN
9780241473665
Sprog
engelsk
Sider
336
Udgivelsesdato
02-12-2021
Format
Paperback
Varenr.
2971226
EAN nr.
9780241473665
Varegruppe
Childrens books

Bogens kategorier

Klik på en kategori for at se lignende bøger

Anmeldelser af You'll Be the Death of Me

Brugernes anmeldelser
Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
Mediernes anmeldelser
Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
Se detaljer her

Andre har også kigget på

✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
Karen M. McManus: The Collection - Boxset
Karen M. McManus: The Collection - BoxsetKaren M. McManus
319,95 DKK
Paperback
(0)
Karen M. McManus: The Collection - Boxset
The Perks of Being a Wallflower
The Perks of Being a WallflowerStephen Chbosky
119,95 DKK
Paperback
(0)
The Perks of Being a Wallflower
They Both Die at the End
They Both Die at the EndAdam Silvera
129,97 DKK
Paperback
(0)
They Both Die at the End
As Good As Dead
As Good As DeadHolly Jackson
129,95 DKK
Paperback
(0)
As Good As Dead
One Of Us Is Lying
One Of Us Is LyingKaren M. McManus
109,95 DKK
Paperback
(0)
One Of Us Is Lying
Good Girl, Bad Blood
RETURPANT
Good Girl, Bad BloodHolly Jackson
129,95 DKK
Paperback
(0)
Good Girl, Bad Blood
A Good Girl's Guide to Murder
RETURPANT
A Good Girl's Guide to MurderHolly Jackson
129,95 DKK
Paperback
(3)
A Good Girl's Guide to Murder
Girl in Pieces
RETURPANT
Girl in PiecesKathleen Glasgow
139,95 DKK
Paperback
(1)
Girl in Pieces
The Summer I Turned Pretty
The Summer I Turned PrettyJenny Han
139,95 DKK
Paperback
(1)
The Summer I Turned Pretty

Ofte købt sammen med

✓ Gebyrfrit medlemskab | ✓ Gratis levering for medlemmer | ✓ 365 dages byttegaranti
Du bliver min død
Du bliver min dødKaren M. McManus
99,95 DKK
Hæftet
(1)
Du bliver min død
Karen M. McManus: The Collection - Boxset
Karen M. McManus: The Collection - BoxsetKaren M. McManus
319,95 DKK
Paperback
(0)
Karen M. McManus: The Collection - Boxset
The Cousins
The CousinsKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
(0)
The Cousins
It Ends With Us
SEND SOM GAVE
RETURPANT
It Ends With UsColleen Hoover
139,95 DKK
Paperback
(15)
It Ends With Us
Two Can Keep a Secret
Two Can Keep a SecretKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
(0)
Two Can Keep a Secret
One Of Us Is Lying
One Of Us Is LyingKaren M. McManus
109,95 DKK
Paperback
(0)
One Of Us Is Lying
One Of Us Is Next
One Of Us Is NextKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
(0)
One Of Us Is Next
En af os dræber
RETURPANT
En af os dræberKaren M. McManus
99,95 DKK
Paperback
(9)
En af os dræber
Nothing More to Tell
Nothing More to TellKaren M. McManus
129,95 DKK
Paperback
(0)
Nothing More to Tell