✓ Fri levering til pakkeshop for medlemmer - bliv medlem når du indtaster dine oplysninger! 

Carbo and the Thief

Carbo and the Thief

Vælg format:
Læs mere om
{{ productPageVm.currentVariant.ItemPriceDescriptionText }} {{ productPageVm.currentVariant.ItemPriceLinkText }}
{{productPageVm.translations.ProductDetails.PricePerUnitAt}}
{{price.QtyAmountFrom}} {{price.UnitId}}. {{price.Amount | currency}}
...
{{::productPageVm.translations.ProductDetails.AdditionalPeriodPricePerUnitAt}}
{{productPageVm.additionalPeriodPrice.QtyAmountFrom}} {{productPageVm.additionalPeriodPrice.UnitId}}. {{productPageVm.additionalPeriodPrice.Amount | currency}}
Send denne vare som en gave
Vi pakker ind, skriver kort og leverer direkte til gavemodtageren.
Leveringstid: Kan downloades efter gennemført køb. Bemærk! Afspilning af lydbøger, kan IKKE ske direkte på din mobiltelefon, men kræver installation gennem MAC eller PC. Kopibeskyttede e-bøger (DRM beskyttede – læs ”beskrivelse af varen”) kræver en gratis Adobe-konto.

Beskrivelse

Beskrivelse
The road to Rome is long and full of peril. Following his retirement, ex-legionnaire Carbo journeys back to Rome, blissfully unaware of the dangers that await him. On the way, he encounters many adventures, strives to solve a mysterious theft, and meets an old friend getting ready for gladiatorial combat. In other stories, we visit Elissa, the evil priestess, and Vespillo, the trusty watchman, and discover more about their colourful histories. We see a young boy’s first battle and travel all the way to the barbaric Hadrian’s Wall. These are vivid tales of Ancient Rome, perfect for fans of Wallace Breem, Simon Scarrow and Ben Kane. Alex Gough is an author of historical fiction adventures set in Ancient Rome. The Carbo Chronicles, including "Watchmen of Rome" and "Bandits of Rome" are the culmination of a lot of research into the underclasses of the time.
Detaljer
Forlag SAGA Egmont
ISBN 9788726869392
Sprog Engelsk
Originaltitel Carbo and the Thief
Udgivelsesdato 25-05-2021
Basis format Lydbog
Format Lydbog
Varenr. 2922178
EAN nr. 9788726869392
Varetype Direkte
Varegruppe Lydbøger
Leverandør Diverse kreditorer (bibi)
Lev. varenr. 9788726869392

Anmeldelser af Carbo and the Thief

Brugernes anmeldelser
Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger
Mediernes anmeldelser
Vurderet 0 ud af 5 baseret på 0 vurderinger